diamentyregionu.pl

Forum dyskusyjne

Które orzeczenia mają wpływ na pracę z danymi osobowymi i jak ich szukać?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Lublin
Cześć. Kto mógłby podpowiedzieć mi które orzeczenia mają najistotniejszy wpływ na pracę z danymi osobowymi i gdzie ich szukać? Będę wdzięczny bo zupełnie sobie ten temat odpuściłem, a jeśli dojdzie do kontroli i przyłupią mi karę to będzie nieciekawie. Z góry dzięki.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 74
Location: Gdynia
Na sam początek orzeczenia są ważne bo wyrabiają ogólny pogląd pod rozważanie i dyskusję nad danymi przepisami ale nie są wiążące w procesach bo nasze prawo nie jest kazuistyczne, co oznacza że sądy bazują na prawie, nie na orzeczeniach innych sądów. Co innego orzeczenia Sądu Najwyższego ale to temat na inną okazję. Bardzo dobrym miejscem do szukania opracowań orzeczeń i przepisów jest ta strona - https://odoserwis.pl/p/237/decyzje-i-orzeczenia. Mam nadzieję że pomogłam, pozdrawiam.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Lublin
Stokrotne dzięki za namiary na stronę bo długo szukałem miejsca gdzie miałbym wszystko w jednym miejscu i do tego porządnie i sumiennie opracowane. Także jeszcze raz dzięki, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi orzeczeniami. Z tego co piszesz wynika że nie ma sensu zawracać sobie tym głowę.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 74
Location: Gdynia
Nie do końca, bo jak pisałam orzeczenia pokazują jak przepisy są interpretowane i warto je znać. Orzeczenia Sądu Najwyższego są o tyle istotne że ktoś może tak długo się odwoływac aż sprawa do niego dotrze a wtedy jeśli okoliczności są podobne to i wyrok bedzie podobny. Z tego powodu patrzy się na jego orzeczenia bo sądy niższych instancji raczej bardzo rzadko stają do nich w sprzeczności.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 53
Location: Katowice
Jest tak jak pisze koleżanka, przetestowane na własnej skórze :D. Również polecam korzystać z odoserwis.pl bo dzięki portalowi zaoszczedzisz sporo na konsultacjach z radcami i adwokatami. Z wieloma sprawami radzę sobie sam i jak dotąd wychodzi mi to na dobre dlatego polecam.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Lublin
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, a szczególnie za wyjaśnienie mi naszego systemu prawa bo nigdy tego nie rozumiałem :). Temat zamykam i pozdrawiam :)

Post Reply

Page: 1