diamentyregionu.pl

Forum dyskusyjne

Przedszkole Montessori w Poznaniu – co to takiego?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 35
Location: Sopot
Ostatnio, przeglądając oferty przedszkoli niepublicznych znalazłam informacje, że jedno z nich opiekuje się dziećmi stosując metodę Montessori, przyznam, że po raz pierwszy słyszę, o czymś takim i jestem zaciekawiona co to jest i jak to wpływa na dzieci, bo zakładam, że to raczej pozytywny sposób :)))
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 55
Location: Ustka
No jakbyś zgadła :))) Z tego co wiem, to do takiej opieki trzeba być odpowiednio przygotowanym nauczycielem. Ważne są zarówno predyspozycje naukowe, jak i sam charakter nauczyciela, bo metoda polega na takiej opiece, aby to dziecko wykonywało jak najwięcej czynności w samodzielny sposób.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 35
Location: Sopot
No to jest akurat logiczne, bo nawet w domu moje dzieci mają bardzo duży margines wykonywania czynności samodzielnie i to się sprawdza. Są bardziej pewne siebie i szybciej radzą sobie z rozwiązywaniem wielu problemów. Jednym słowem wierzą w siebie.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 32
Location: Warszawa
No i widzisz nie znając tej metody sama sobie odpowiedziałaś w skrócie na czym ona polega. Oczywiście jest też wiele spraw pobocznych, o ktyórych trzeba pamiętać, ale to dlatego dziecko idzie do przedszkola, żeby trafić rzecz jasna na specjalistów, którzy na tego typu sprawach się znają.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 48
Location: Toruń
Najbardziej z tego co wiem to się znają tutaj http://latawce-dmuchawce.pl/metody/ i jest to bardzo pblegane przedszkole. Każdego dnia dzieci dostają do rozwuiązywania mnóstwo zadań, z którymi radzą sobie z dnia na dzień coraz lepiej. I tak właśnie działa przedszkole Montessori Poznań jako jedno z nielicznych miast ma do niego dostęp.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 36
Location: Kraków
Ja jeszcze dodam, że przy tej metodzie dba się o wszystkie aspekty życia młodego ucznia i też wszystkie się rozwija. Tak to powinno generalnie wyglądać i aż żałuję, że nie chodze do przedszkole teraz...
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 6
Location: Białystok
No przyznam Ci się, że jak obserwuję to co w takim przedszkolu mogą robić dzieci to bardzo im zazdroszczę, chociaż kilkanaście lat temu tez nie było wcale źle i fajnie się to wszystko teraz wspomina.

Post Reply

Page: 1